Sun Yat Sen Memorial Park Aquathon
Skip Navigation Links
Results
Teams
Course Map
Race Series
Statistics
23 November 2014
HyperLink
Page 1 of 1 (49 items)
Bib
Fav
Share
Name
Time
Category
Cat Pos
Gender
Club
Series Points
Series %
Lane
Wave
Start Time
Swim
T1
Run
1 Kok Yu Hang18:55Male Elite Junior1MaleEnergetic Triathlon ShaTin101001Wave 110:00:003:565114:06
3Michael Lam18:58Male Elite Junior2MaleSonic Sports Association9902Wave 110:00:003:575114:09
10 Wong Tsz To18:58Male Elite Junior2MaleHope Sport Association9906Wave 110:00:003:494814:20
9Mark Yu Shing Him19:55Male Elite Junior4Male 7705Wave 110:00:004:094814:57
5 Heung Chin Tung20:04Male Elite Junior5MaleSonic Sports Association6603Wave 110:00:003:505415:19
16 Lau Tsun Ling20:11Male Junior1MaleHope Sport Association121001Wave 210:06:554:294814:53
602Matthew Tan20:13Male Youth Open1MaleSouth China Athletic Association410010Wave 310:13:304:094815:15
4 Tse Chun Yin20:28Male Elite Junior6MaleSonic Sports Association5503Wave 110:00:003:444415:59
12 Chan Chi Lai21:00Male Elite Junior7MaleEnergetic Triathlon ShaTin4407Wave 110:00:004:205815:40
19 Chan Wai Hin21:30Male Junior2MaleThe Little Dolphin Swimming Training Center1191.672Wave 210:06:554:285316:09
8 Lee Tsun Kiu21:35Male Elite Junior8MaleHope Sport Association3305Wave 110:00:004:155016:29
22 Wong Pui Sum21:46Male Junior3MaleThe Little Dolphin Swimming Training Center1083.334Wave 210:06:554:311:0616:07
25Brian Tai21:54Male Junior4MaleThe Little Dolphin Swimming Training Center9755Wave 210:06:553:545817:02
36Aaron Khemlyani22:06Male Youth Open2Male 3751Wave 310:13:304:184716:59
30 Tsang Ka Hung22:48Female Junior1FemaleAustSports Association51008Wave 210:06:554:455717:05
14Yehudi Chan Ze Yu22:50Male Elite Junior9Male 2209Wave 110:00:004:325717:19
28Nicholas Basford22:51Male Junior5Male 866.677Wave 210:06:554:325617:21
24 Sung Chun Hin23:33Male Junior6MaleFirst Ten Generation Team758.335Wave 210:06:555:001:0117:32
27 Koo Ho Huen23:33Male Junior6MaleEnergetic Triathlon ShaTin758.336Wave 210:06:554:431:1117:39
21 Tse Long Hin23:49Male Junior8MaleAustSports Association541.673Wave 210:06:554:255818:25
29 Wong Chun Yi23:51Male Junior9MaleHope Sport Association433.337Wave 210:06:555:341:0417:11
42Jemima Ridley23:55Female Youth Open1FemaleSouth China Athletic Association41005Wave 310:13:304:115718:46
124 Tam Nga Man23:58Female Elite Junior1FemaleSonic Sports Association110010Wave 110:00:004:545618:06
32Eliza Gilchrist24:03Female Junior2Female 4809Wave 210:06:554:481:0018:13
35Ailene Lung24:05Female Junior3FemaleSouth China Athletic Association36010Wave 210:06:554:531:0318:08
7James Kam Chun Him24:53Male Elite Junior10Male 1104Wave 110:00:004:321:0219:18
44Kelly Law25:01Female Youth Open2FemaleSonic Sports Association3757Wave 310:13:304:325319:35
20 Keung Pok Man25:15Male Junior10MaleAustSports Association3253Wave 210:06:554:595819:17
46Imogen Alexander25:18Female Youth Open3FemaleSouth China Athletic Association2509Wave 310:13:304:485919:30
41 Chung Pui Yin25:48Male Youth Open3MaleCompass Sports Association2504Wave 310:13:304:531:1219:42
45Eleanor Kehoe27:47Female Youth Open4Female 1258Wave 310:13:304:451:0521:56
40Tiger Fung Ho Yin29:22Male Youth Open4MaleAustSports Association1253Wave 310:13:307:071:0321:11
31 Lee Wing Sum29:30Female Junior4FemaleHope Sport Association2408Wave 210:06:555:071:0023:21
34 Laam Wing Yu32:22Female Junior5FemaleCompass Sports Association12010Wave 210:06:555:301:3125:19
26 Lok Yin Tung34:18Male Junior11Male 216.676Wave 210:06:555:261:5926:52
18 Lui Chung Hang40:27Male Junior12MaleAustSports Association18.332Wave 210:06:555:291:1033:47
2Miles Jing WilliamsDNSMale Elite JuniorMaleSouth China Athletic Association  2Wave 110:00:00
6James TanDNSMale Elite JuniorMaleSouth China Athletic Association  4Wave 110:00:00
11 Chan Yat ChiDNSMale Elite JuniorMaleHope Sport Association  6Wave 110:00:00
13Thomas Stuart LeesonDNSMale Elite JuniorMale   8Wave 110:00:00
15Chelsea Hung Cheuk YiDNSFemale Elite JuniorFemaleSonic Sports Association  10Wave 110:00:00
17 Chow Man HimDNSMale JuniorMaleSouth China Athletic Association  1Wave 210:06:55
23 Tang Tsz FungDNSMale JuniorMaleAustSports Association  4Wave 210:06:55
33 Fu Chiu ManDNSFemale JuniorFemaleFirst Ten Generation Team  9Wave 210:06:55
37Owen HendersonDNSMale Youth OpenMale   2Wave 310:13:30
38Harry Yen Wang HoiDNSMale Youth OpenMaleEnergetic Triathlon ShaTin  2Wave 310:13:30
39Ingmar GunnDNSMale Youth OpenMaleSouth China Athletic Association  3Wave 310:13:30
43Bailee BrownDNSFemale Youth OpenFemale   6Wave 310:13:30
47Ashley Karenna LinDNSFemale Youth OpenFemaleSouth China Athletic Association  10Wave 310:13:30
Page 1 of 1 (49 items)

HyperLink Copyright (c) G Vincent, 2017